Sanatate

Conferința Națională de Medicină de Urgență la Iași

Conferința Națională de Medicină de Urgență la Iași

Vor fi discuțiile din aceste zile constructive?

Evenimentul va avea loc la Palatul Culturii și va reuni medici, cadre universitare, profesioniști implicați în managementul de urgență și reprezentanți ai serviciilor specializate din întreaga țară în perioada 1-4 iulie 2026, pentru a 11-a ediție a Conferinței Naționale a Societății de Medicină de Urgență și Management al Dezastrelor. Evenimentul va reuni medici, cadre universitare, profesioniști implicați în gestionarea situațiilor de urgență și profesioniști din întreaga țară.

Conferinţa este unul dintre cele mai importante forumuri pentru dezbaterea profesională şi gestionarea pacienţilor în domeniul medicinii de urgenţă, oferind oportunităţi de îmbunătăţire a abordării interdisciplinare a intervenţiilor medicale, cercetării şi inovării, precum şi schimbul de bune practici între medici şi participanţi.

Care sunt temele în discuție la Conferința Națională de Medicină de Urgență?

Se preconizează că evenimentul va reuni un număr semnificativ de participanți și va contribui la consolidarea colaborării dintre profesioniștii medicali implicați în situații de urgență și situații de criză??

În perioada 1?? 4 şi 2026, profesionişti medicali de urgenţă din întreaga ţară se vor întâlni la cea de-a cincea Conferinţă Naţională a Societăţii Profesioniştilor de Sănătate şi Management de Urgenţă pentru cea de-a 11-a Conferinţă Naţională.

Forumul va prezenta o oportunitate importantă de a discuta provocările și evoluțiile actuale în domeniul serviciilor medicale de urgență și va oferi un forum pentru reuniunea interdisciplinară a profesioniștilor din domeniul managementului medical și al situațiilor de urgență.

Cine va participa la Conferința Națională din 2026!

Organizatorii urmăresc crearea unui cadru favorabil pentru dialogul dintre specialiști și schimbul de bune practici la nivel național.? Ilas, oraşul tradiţiei academice şi al dialogului ştiinţific, ne oferă contextul ideal pentru reflecţie, învăţare şi conexiune profesională. Diana Cimșu, președintele conferinței, ofițerul medical principal UPU-SMURD Iași și coordonatorul SMURD pentru regiunea de nord-est.

Conferinţa este unul dintre cele mai importante forumuri de discuţii şi schimburi de experienţă în domeniul medicinii de urgenţă, oferind participanţilor posibilitatea de a analiza provocările actuale ale sistemului medical, de a prezenta rezultatele cercetării şi de a discuta soluţii inovatoare pentru îmbunătăţirea îngrijirii pacienţilor.

Citește și:

Sursă: medicalmanager

Conținut scris de redacția noastră ziarul-sanatatea.ro / Cosmin Radu și asistat AI.

Distribuie:

Lasă un comentariu